Chci si půjčit peníze a jsem v registru

Žádali jste o půjčku a neuspěli? Důvodem byl váš záznam v registru dlužníků? Pak věřte, že takovou situaci dnes zažívá kdekdo. Dostat se do registru dlužníků je totiž velmi snadné. Přitom se nemusí hned jednat o chronicky zadlužené jedince, kolikrát stačí jen to, abyste včas nezaplatili fatkuru telefonnímu operátorovi či dodavateli energií a je to. Vzhledem k tomu, že centrální registr klientských informací eviduje veškeré pohledávky nad 500 Kč, které jsou způsobeny tříměsíčním prodlením, je počet osob evidovaných v registru poměrně obsáhlý. Když pak chcete žádat o půjčku, jen tato informace může nadělat pěknou paseku a můžete být i hlavní příčinou toho, že vám úvěrovou žádost zamítnou. Zejména v bance jsou velmi citliví na tyto informace a jakmile zjistí, že je vaše osoba zde vedena, okamžitě je žádost o půjčku v bance zamítnuta. Naštěstí se ale s větším pochopením můžete setkat u většiny nebankovních společností, které jsou jednak velkou konkurencí pro bankovní domy a tudíž i kvalita jejich úvěrových produktů nijak nezůstává pozadu. Spíš naopak, nebankovní půjčka je schopna vám nabídnout velmi efektivní řešení jakékoli finanční krize. A je celkem jedno zda se jedná o velmi malé částky v řádu několika stokorun nebo velké úvěry v řádu sta tisíc či  milionu korun. Jednoduše řečeno, v nebankovní sféře si každý najde půjčku dle svých potřeb a požadavků a to i tehdy, pokud jste vedeni v registru dlužníků.

Chci půjčit

Máte záznam v registru?

Jak už bylo řečeno, nelze všechny dlužníky házet do jednoho pytle a je třeba rozlišovat, zda se jedná o skutečně zadlužené jedince na pokraji finanční nouze, kteří jsou zadluženi až po uši  a nebo o osoby, které se díky životním okolnostem dostali do potíží s financemi, jež se jim nepodařilo v tak krátké době vyřešit. Stačí jen, abyste přišli o práci, dlouhodobě onemocněli nebo se rozešli s partnerem a už váš domácí rozpočet získá zcela jiný rozměr. Řada položek má pak úplně jinou prioritu, než na jakou jste byli doposud zvyklí, a tak se prostě stane, že třeba faktura za telefon musí chvíli počkat. Jenomže věřitelé jsou netrpěliví, dožadují se svých peněz, posílají jednu upomínku za druhou a někdy s nimi není možná ani rozumná domluva. V extrémním případě mnoho takových nesplacených faktur končí exekucí, v tom lepším, skončí jen vašim záznamem v registru dlužníků. Největší problém registru totiž spočívá v tom, že i když své závazky jednoho dne uhradíte, neznamená to automaticky, že vás hned z registru vymažou. Kdepak, na to si ještě řadu let počkáte. Tato doba se dokonce liší od konkrétního typu registru , kterých je na trhu několik. Abyste zjistili, jak na tom aktuálně jste, vždy máte možnost požádat o výpis z registru dlužníků. A to jednak přímo na příslušných webových stránkách a nebo úplně jednoduše odesláním SMS zprávy v příslušném tvaru. Odpověď obdržíte stejnou cestou a těch několik málo stokorun, co se vám odečte přímo z telefonního tarifu jistě stojí za to. Chcete-li výpis v papírové podobě, jistě není problém, abyste o jeho zaslání prostřednictvím české pošty nepožádali. V případě, že zjistíte, že je vaše osoba evidována v registru dlužníků a chcete uspět s úvěrovou žádostí, pak musíte těmto okolnostem přizpůsobit i výběr vhodného úvěrového produktu.

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

Jelikož je dle zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech zákonnou povinností všech úvěrových společností předem si ověřit platební schopnost žadatele, řada z nich k tomuto účelu používá právě informace z registru dlužníků. Zde se zcela jednoduše dozví, kdo je zadlužený až po uši a kdo splácí závazky pořád ještě v rámci jeho možností. Jestliže ale daná úvěrová společnost zjistí, že jedna exekuce stíhá druhou a vy se pohybujete na hranici dluhové pasti, pak vám ve vašem vlastním zájmu úvěrovou žádost zamítnou. Velké certifikované společnosti se tak snaží zabránit neúnosné předluženosti a pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování. Nebankovní společnosti mají své úvěrové produkty rozděleny do řady kategorií a každou z nich je možno aplikovat na danou životní situaci. Máte-li záznam v registru dlužníků, pak je jistě vhodné sáhnout po půjčce ze sekce půjček bez kontroly registru dlužníků, která má již předem podmínky stanoveny tak, aby jim dokázaly vyhovět i lidé s nesplacenými závazky.

Sjednat půjčku

Rychlá půjčka pro každého

Bez lustrace v registru dlužníků se neobejde žádná bankovní půjčka a proto je zcela zbytečné se o cokoli v bance pokoušet a ztrácet tak svůj drahocenný čas. Ten můžete rovnou věnovat vyplnění online žádosti o nebankovní půjčku, která vás rychle odvede k vašim požadovaným penězům. Ne všechny nebankovní společnosti se při schvalování žádostí zdržují náhledem do registru, obzvlášť v případě malých půjček tzv. mikropůjček, díky nimž můžete rychle získat třeba jen tisícovku do výplaty nebo desítky tisíc na cokoli. Půjčku bez kontroly registru dlužníků naleznete v nabídce solidních úvěrových firem, které poskytují své služby již na internetu a není nutno kvůli žádosti o půjčku chodit nikam na pobočku. Půjčka je schválena pomocí plně automatizovaného systému, který ji dokáže během několika málo minut vyhodnotit a vy pak následně jen obdržíte informaci, zda-li vám půjčka byla schválena či nikoli. Pokud ano, na svůj mobilní telefon obdržíte SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový  zájem o půjčku. Avšak v případě půjček bez kontroly registru dlužníků musíte počítat s trochu vyšší úrokovou sazbou, která je dána mírou poskytnutého rizika. Splatnost půjčky bez registru je většinou několik dnů až týdnů, avšak při nesplácení jsou sankce poměrně vysoké. Některé nebankovní společnosti dokonce poskytují prvním žadatelům půjčku zdarma bez poplatku.

Přestože je záznam v registru dlužníků častou komplikací pro úspěšné schválení úvěrové žádosti, neznamená to, že byste si nemohli sjednat rychlou půjčku. Pokud zvolíte půjčku ze sekce půjček bez registru, pak se šance na úspěch podstatně zvyšuje.

Komentáře jsou uzavřeny.